Gatuställ Easy 50x70 i svart utförande
Gatuställ Easy Sign 50x70 är utformat som ett klassisk A-ställ och är en av våra mest populära gatupratare för att visa upp reklam och andra budskap.
Med ett A-ställ får du som ett handtag i ovankant som gör det enkelt att förflytta gatustället både när det ska placeras ut eller när det ska tas in. Ett skyltställ som det här passar utmärkt utanför salonger, butiker, restauranger och caféer. Med en vikt på 10 kilo är det stabilt och säkert att ha utomhus. Vid mycket hårda vindar rekommenderar vi dock att man tar in sin trottoarpratare.
Detta gatuställ håller hög kvalitet och är tillverkat av pulverlackerat stålrör med en kraftig stålplåt som bakstycke. Framför affischen sitter en magnetplast som är en PET-skiva med 12 mm magnettejp som fäster ordentligt mot ställets bakstycke. Detta är en praktisk lösning som gör det enkelt att byta ut och placera affischer bakom.
Vid leverans följer en uppsättning magnetplast med till skylten. Med tiden kan dock plasten bli lite tråkig och sliten så vi rekommenderar att du har extra uppsättning plast hemma. Då blir det enkelt att byta när du upptäcker att plasten är utsliten.
Ett Gatuställ Easy 50x70 utanför ditt företag med bra affischer lockar konsumenters nyfikenhet och gör att din reklam sticker ut i mängden.
Specifikationer:
Affischstorlek: 50x70cm
Totalmått: 58x72x95cm
Material: Stål
Färg: Svart
Vikt: 10kg